Witaj na forum gry Imperius - mieszanki RTS/RPG play by forum. Aktualny czas: 25-Apr-2019, 07:32 PM

Trwa rok 1208 (Tura 8) NOWA TURA: 01.04

Powrót do: Dyskusje

Krysys Impowy
Hej,

Zasadniczo problem jest - odpływ graczy na grę Skryby, pewien spadek zaangażowania (po rozpisaniu frontów tylko jedna osoba do jego rozpisania - to by tylko przedłużało agonię).

Stąd trzeba zadecydować co dalej.
Zasadniczo opcje są takie:
1. Zamykamy grę i czekamy lepszego okresu.
2. Kontynuujemy w ograniczonym standardzie (opis frontów/wydarzeń w punktach, jeśli nie będą chętni do napisania).
3. Robimy edycję 12,5. Czyli dajemy event śródedycyjny podsumowujący, dajemy tak z 25 lat do przodu (są zmiany, ale niewielkie - przede wszystkim ograniczenie/zmiana NPC), minimalnie upraszczamy mechanikę (by szybciej się działa i mniej wymagała od GMa) i lecimy dalej z koksem.
4. Imperius XIII (mniejsza mapa, uproszczona mechanika, większa jawność)

Głosujmy w postach, jednocześnie się wypowiadając. Można głosować wielokrotnie. + proszę o uzasadnienie i ew. informację o chęci dalszej gry.
I1: Królestwo Ephyrii/Zakon św. Joneasza | I2: Communio Angelorum/Hetmanat Westurii+Królestwo Utheru | 
I3: Despotatus Antiocheae | I4: Basilea ton Angelon | I5-8: Wieki Ciemne | 
I9: Civitas Ordinium | I10: Zerruko Erresuma | I11: La Repubblika/GM/Konfederacja Kantonów Naugrimskich | I12: Basilea ton Aeton
I12: Game Master
Odpowiedz cytując ten post

W sensie, po co ogłaszać zgon Impa? Twór Skryby to praktycznie Imp XIII, tylko nazwa inna, po zakończeniu rozgrywki tam, zawsze możemy wskoczyć ponownie na Impa. Edycje możemy wstrzymać, za jakiś czas będziemy mogli wskoczyć w ten sam okres, jak napisałeś Imp 12,5 i grać dalej. Skoro twierdzi Skryba, że pociągnie edycje sam to sprawdzimy, jak nie da rady to wszyscy wesolutko wrócimy tutaj Big Grin

Ogłoszenie zgonu to taka formalność aby było organizacyjnie ok.

Kto tu jeszcze został?

Imperius XIII! Uprościmy mechanikę, nie ma sensu reformować gry w środku edycji.

Ze swojej strony proponuję:
Zrezygnowanie z opisywania eventów i bitew - niech GM to rozlosuje i potem poda tylko krótką informację o wyniku bitwy.

Wrócić do motywu wczesnego średniowiecza - niedawno upadło wielkie cesarstwo, cywilizacja cofnęła się o kilkaset lat, gramy dopiero co powstałymi państwami.

Zlikwidować punkty bogactwa/populacji - wrócić do przelicznika 1 pkt dochodu = 100 pospolitego ruszenia. Albo całkowicie zlikwidować limity PR/zaciężnych i stworzyć zasadę, że GM każdorazowo ustala ile ludzi przybyło na wezwanie władcy. W końcu we wczesnym średniowieczu nie mieli urzędów statystycznych żeby wiedzieć ile mają ludzi.

Poczekać na lepsze czasy - np na upadek Telikosa. Czasy się zmieniły, nuie ma miejsca na dwa Imperiusy.

jestem za Imperius XIII chętnie nawet bym był na nim Gmem. Mam czas na dwa pbfy (a w sumie 3 bo gram te strategicznego o Gwiezdnych Wojnach Big Grin). Nie wiem jak inni.

Ja mógłbym nawet tutaj grać gdyby nie matura. Mi się akurat ta edycja podoba i szkoda, że przez częste zmiany GMów oraz błędy w zasadach odpłynęli ludzie. Tak więc jestem za zamrożeniem edycji i poczekaniem na lepsze czasy.

1. Zrobić rewizję grających aktywnie. Czyli czy jest sens grać dalej jeżeli tylko dwie osoby chcą grać.
2. Wszystkie wydarzenia, kroniki, bitwy i ogólnie to czego się nie chce nikomu napisać to wrzucić tylko garść informacji w punktach.
3. Nie zamrażać gry. Bo odgrzewany kotlet nigdy nie jest lepszy od świeżego.
4. Ja chętnie zagram dalej.

PS. W przypadku skrócenia niektórych form opisowych oczywiście ucierpi Imp, ale może ruszy wreszcie tura po turze powoli i przyjdą nowi gracze, którzy chętnie będą opisy pisać. Bo na ten moment to wszystko odstrasza nowego gracza.
Magnus Mądry
Wódz Ludu Varangów, Król Mroźnej Północy, spadkobierca krain Oseberg, Gettlinge, Jelling, Salme, Hov, Mosfells, Brrattah, Gokstad,  Austur, Borrehaugene, Tefenni, Krasnożew, Surgut oraz Suweren Vela Luki.

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że próby reaktywacji gry po jakimś czasie zawsze kończą się klęską, nikt na to nie ma ochoty. Większy hype daje po prostu nowa edycja.
I nie zgadzam się że nie ma miejsca na dwie gry na raz. Easy cheesy, w normalnych warunkach. Telikos ma zupełnie inną mechanikę i jednak pewną kontrolę procesu twórczego (bo lubię spójność i logikę świata, nawet jeśli jest fantasy).

W każdym razie Imp12 wygląda na bardzo martwego (z innych powodów), także ten temat to chyba tylko formalność.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic

Ale mapę z nieco większą ilością prowincji to bym z chęcią widział na jakiejś następnej edycji

Powrót do: Dyskusje

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości