Witaj na forum gry Imperius - mieszanki RTS/RPG play by forum. Aktualny czas: 23-Jul-2019, 08:18 AM

Trwa rok 1208 (Tura 8) NOWA TURA: 01.04

Powrót do: Cesarstwo Ta'in

Wędrówka na Zachód
[Obrazek: PQmNgPt.jpg]

Ja, Fang Zan, Złoty Orzeł z Kast Tajemnych Pytań spisuje te słowa ku pamięci i świadectwu prawdy, które pozostawiam Niebiosom i tym, którzy zechcą jej dociekać w poszukiwaniu mądrości i sprawiedliwości. Oto bowiem przez złe języki oskarżony i niesłusznie posądzony zostałem o zaniechanie czci wobec cesarskiego rodu Jin, któremu całe życie swe, zdrowie i służbę poświęciwszy, za wszystkie trudy moje na wygnanie poza granice świata cywilizowanego skazany zostałem. Tak oto los jak lalki na festynach sprzedawane rozrzuca ludzi po ścieżkach i zawiłościach ich życiowej drogi, czego doświadczając nic prócz pokornego poddania się człowiek zrobić nie może, choćby i najznamienitszy.  

Podwójnie dotkliwa jest niezasłużona kara moja. Oto bowiem jednym ciosem uderzono w dwa filary, na których wspiera się szczęście męża - w majątki i posiadłości moje, a także w dobro mej rodziny. Przepadek pierwszych popchnął drugich w objęcia dalszych kuzynów, w których troskę pokładam i zaufanie, że o los się mej żony i reszty bliskich mi osób zatroszczą. Ja zaś, niegdyś dumny orzeł, urzędnik po wielu egzaminach i próbach pozytywnie pokonanych, teraz jedynie z podróżnym tobołkiem w Świątyni Zachodniego Wichru ku granicom Prefektur zmierzam, by przed wyznaczonym terminem ziemie te opuścić i na nieznane przestrzenie wkroczyć. Byłem wielkim panem z majątkiem i godnościami, posiadłość ma była okazała, służba zaś liczyła setki głów - teraz całym mym dobytkiem jest me ubranie i pięćdziesiąt monet drobnych, które mi zachować pozwolono, abym żebractwem w trakcie mego wyjazdu z Prefektur nie nadwyrężał cierpliwości dawnych mych podwładnych. Oto więc przed ołtarzem Jadeitowych Lwic, które niegdyś prowadziły z zachodem wielką wojnę, składam uroczysty hołd przodkom moim i przeszłości, odstępując od nią na krok. Wypowiedziawszy stosowne hołdy i formuły przyjmuję ostatnią godność, jaką przyjąć mi wolno - godność mnicha. Oto odchodzi Fang Zan, umiera Złoty Orzeł Magistratu Kartografii. Imię przyjmując Xuanzanga opuszczam znane mi kraje i oddalam się na wygnanie, mając nadzieje, lecz nie wierząc w to, że kiedyś dane mi będzie powrócić do pięknego kraju ojczystego. Pierwszym celem mej podróży będzie kraj południa, którym niegdyś sam na mapach Nainpurem oznaczałem, nie zdając sobie sprawy, że osobiście przybyć mi do niego przyjdzie.

Spisane w Klasztorze Zachodniego Wichru
Osiemnastego dnia wygnania
I7: Związek Saliski, I8: Hrabstwo Nowego Sohail, I9: Królestwo Naugrimów, I10: Konglomerat AAAR (Auralen-Asturia-Artois-Rzesza), I11: KKN-GM, I12: Cesarstwo Ta'in
gg: 57514667
Odpowiedz cytując ten post

Powrót do: Cesarstwo Ta'in

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości