Witaj na forum gry Imperius - mieszanki RTS/RPG play by forum. Aktualny czas: 25-Apr-2019, 07:36 PM

Trwa rok 1208 (Tura 8) NOWA TURA: 01.04

Powrót do: Zasady

Pytania do zasad
[Będzie otwarte jak będą całe zasady]
Odpowiedz cytując ten post

Otwieram temat.

Czy dostajemy w ramach pierwszej tury "punkty na rozruch"?
Zazwyczaj chyba było 2x dochód, albo tyle PD ile masz PP (w naszym wypadku PB).
I1: Królestwo Ephyrii/Zakon św. Joneasza | I2: Communio Angelorum/Hetmanat Westurii+Królestwo Utheru | 
I3: Despotatus Antiocheae | I4: Basilea ton Angelon | I5-8: Wieki Ciemne | 
I9: Civitas Ordinium | I10: Zerruko Erresuma | I11: La Repubblika/GM/Konfederacja Kantonów Naugrimskich | I12: Basilea ton Aeton
I12: Game Master

Cytat:Powołanie kompanii trwa zawsze jedną turę. Tak więc płacimy koszt w turze x, ale danego oddziału możemy użyć dopiero w turze x+1.  

Rozumiem, że dotyczy to tylko zaciężnych? Czy też PR?

EDIT. I czy oddział w trakcie powoływania można już przypisać do konkretnej armii (pod warunkiem że nie poodejmie ona żadnych działań) czy nie można?

Dotyczy to i PR i Zaciężnych.

Można przypisać. Tylko się nie rusza. Więc jeśli armię powołasz i wystawisz gdzieśtam, to oddział może tam siedzieć. Ale ruszyć tej armii nie możesz.
I1: Królestwo Ephyrii/Zakon św. Joneasza | I2: Communio Angelorum/Hetmanat Westurii+Królestwo Utheru | 
I9: Civitas Ordinium | I10: Zerruko Erresuma | I11: La Repubblika/GM/Konfederacja Kantonów Naugrimskich | I12: Basilea ton Aeton

Odnośnie kryzysu awaryjnego powoływania wojsk:
1. Opóźnienie w zdolności bojowej zostało wstawione właśnie na takie zagrywki jak Badeta. Albo na grę psychologiczną (powołałem jakieś wojo, sąsiedzi muszą się liczyć z atakiem)
2. Twierdze są przyboostowane właśnie na takie okazje: mam wroga z którym graniczę. Postawię dam twierdzę i jeden oddział garnizonu - nawet jak zaatakuje to właśnie ten garnizon da mi turę na powołanie wojsk i kontratak. Równowagą dla mojego utrzymania garnizonu jest to, że jego armia tam będzie siedzieć (i żreć) i tracić morale (szybciej).

Zmiany pokroju: od teraz obronny Pr ma 100% siły od 1 tury - strasznie zaburzają rozgrywkę. Bo przy takim zboostowaniu obrońcy atak 1v1 się nie opłaca. A co za tym idzie nie opłaca się też ograniczona wojna : by zdobyć prowincje albo coś. Musi to już być gangbangu do anihilacji wroga.

Stąd moja propozycja :
1. Garnizony twierdz płacą 1/3 utrzymania przy 100% siły. Zachęca to do tego bardziej realnego użytkowania oddziałów zaciężnych jako rzeczywiście stałej armii.
No i można usunąć ten nieszczęsny zapis o zmniejszeniu utrzymania o połowę, bo jest on bezsensowny (bez siły, traci doświadczenie, po prostu nie może być ani garnizonem, ani zacieznymi (bo doświadczenie się niemal zeruje).

Moim zdaniem to jedyna sensowna opcja.

Wypraszam sobie sformułowania "zagrywki jak Badeta". To sugeruje że zrobiłem coś nienaturalnego i złego, przeciwko czemu wystąpiłem już wiele razy.

Samą propozycje popieram, tym bardziej, że była już ona postulowana wcześniej, przed rozpoczęciem gry (a przynajmniej coś bardzo podobnego).
I7: Związek Saliski, I8: Hrabstwo Nowego Sohail, I9: Królestwo Naugrimów, I10: Konglomerat AAAR (Auralen-Asturia-Artois-Rzesza), I11: KKN-GM, I12: Cesarstwo Ta'in
gg: 57514667

A co z przypadkiem, jak chce się zareagować w danej turze, a nie zdąży się puścic RW, bo GM na jawnym/tajnym nie odpowiada? Tongue

Niech nie zmyli śmieszna mordka, pytanie jak najbardziej serio.

Bo jest jaka jest sytuacja w Cao. Chciałem RW zrobić w sobotę, ale odbiłem się o brak odpisów GM na czas, poniedziałek popołudnie wciąż jestem w proszku. Tura wojenna w której chciałem wziąc udział... przechodzi obok..

Czemu nie napisałeś w temacie RW? Tak to miałbyś już post.

Choćby dlatego, że wpierw muszę na przykład powołać wojska, a to się wiąże z powołaniem PR, którego powołanie na działanie poza granicami kraju muszę wynegocjować z poddanymi.

Inna sprawa, że najazd Badeta taki wgl nie w kij ni w ucho, bo w dyplomacji nic na temat wywołania wojny. Wysłałem poselstwo w sobote do Cao by się upewnić, że to wjazd wojenny, odp. na to dostałem dopiero w niedzielę. Od razu dałem wpis na tajnym w kwestii chęci przekonania PR do meczu wyjazdowego licząc, że wskutek specyficznej sytuacji wyjątkowo jeszcze pozwolą mi GM w niedzielę RW wyprowadzić.
No i dalej brak odzewu...

Nie mam pretensji do GM za nieobecność, wszak zgłaszali, lajf jest lajf. Sęk w tym co w takich sytuacjach?
Bo Badet puścił RW w czwartek gdy w mojej strefie czasowej był już późny wieczór, piątek cały w samolotach, a zgłaszałem że nieobecność. Normalnie to kilka postów wymienić w dyplo Cao i na tajnym i hulaj dusza mieszcze się z RW w tej turze wyprowadzając ruch wojsk nominalnie defensywny w Cao w sobotę. A tak ryfa, choć ślepię w forum i paczam co chwila nieprzeczytane Big Grin

Powrót do: Zasady

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości