Witaj na forum gry Imperius - mieszanki RTS/RPG play by forum. Aktualny czas: 25-Apr-2019, 07:06 PM

Trwa rok 1208 (Tura 8) NOWA TURA: 01.04

Powrót do: Encyklopedia


Liderzy Lokalni
#1
Temat do udostępniania informacji o lokalnych liderach cywilnych (czyt. tych, którzy pojawili się w danym państwie i są wyjątkowo lokalni wobec swojego mecenasa). Pojawiają się oni dzięki corocznemu losowaniu przeprowadzanego przez GMa. Każdego wylosowanego lidera przed wrzuceniem tutaj należy uzgodnić na Tajnym Forum. Jeżeli komuś wypadł lider lokalny wpisanie go tutaj jest obligatoryjne.

Wzór:
Kod:
[b]Personalia[/b]: Imię, nazwisko, ew. pseudonim
[b]Państwo: [/b]z jakiego państwa wywodzi się lider
[b]Specjalizacja:[/b] ogólna(szczegółowa), np. Naukowiec (Matematyk)
[b]Opis:[/b] Wymagane! Background postaci + opis czym dokładnie się zajmuje.
Odpowiedz cytując ten post#2
Personalia: Wu Shi
Państwo: Cesarstwo Ta'in
Specjalizacja: Rzemieślnik (wytwórca porcelany)
Opis:  Młody chłopak o wielkim sercu i jeszcze większej wyobraźni, którą przelewa w swoje twory. Wu Shi wywodzi się z ludu Suzów zamieszkujących miasto Suzhou. Od dzieciństwa pracował przy porcelanie w pracowni jego ojca. Tworzenie i ozdabianie filigranowych naczyń było dla niego nie tylko sposobem na utrzymanie biednej rodziny, ale też rodzinną tradycją i jednocześnie prawdziwą pasją, której poświęcał się bez reszty. Nawet kiedy nie pracował, oglądał kwiaty i szkicował piękne wzory, by móc je później przelewać na dzieła swych rąk. Jego talent został w pewnym momencie zauważony przez samego gubernatora Suzhou, któremu niezwykle spodobały się wytwory młodzieńca. Dzięki odpowiedniej dozie wpływów, podszeptów i łapówek, urzędnik zapewnił chłopakowi awans do kasty artystów, a następnie przeniesienie do Ogrodu Pięciu Pawilonów. Tam talent Wu Shiego mógł w pełni rozkwitnąć.
I7: Związek Saliski, I8: Hrabstwo Nowego Sohail, I9: Królestwo Naugrimów, I10: Konglomerat AAAR (Auralen-Asturia-Artois-Rzesza), I11: KKN-GM, I12: Cesarstwo Ta'in
gg: 57514667
Odpowiedz cytując ten post#3
Personalia: Rhobarè, znany także jako bezimienny albo cor Xardasom
Państwo: Księstwo Annarietta
Specjalizacja: Finansista
Opis: Tankredè spotkał go kiedyś w luksusowej karczmie. Rhobarè podszedł do trochę już pijanego Tankreda i zaproponował mu zaciągnięcie się ze śmiesznej fajki, Tankredè oczywiście się zgodził. Rhobarè powiedział mu że w naszym księstwie rośnie pewna roślina "bajkowe ziele" którą jak się dobrze przygotuje można palić dla relaksu. Tankredè zachwycony bajkowym zielem i Rhobarèm że odkrył coś takiego, zaproponował mu żeby się zajął produkcją tego w księstwie. Rhobarè przyjął ofertę i w taki oto sposób Księstwo Annarietta zostało największym i jedynym producentem bajkowego ziela.
Odpowiedz cytując ten post#4
Personalia: Alexander Sørensónn Kierkegaard
Państwo: Królestwo Æìr Dìnn
Specjalizacja: Naukowiec
Opis: Urodził się i do dziesiątego roku życia mieszkał w Vannaheim. Jest synem zbrojnego, który służył w pospolitym ruszeniu miejskim w zastępstwie bogatego mieszczanina i niewolnicy rodem z Basileos. Imię nadała mu matka, ale ojciec uznał go legitymizując bękarta. Po śmierci ojca jego matka zbiegła z młodym Alexandrem docierając do rodzinnej Basilei. Był zawsze chłonny wiedzy i przyswajał ją w zastraszającym tempie. Ostatnie pieniądze wydawał stawiając piwa żakom po tawernach i wchodząc z nimi w dysputy, prezentował przy tym niebanalny intelekt. W Basilei czuł się źle i po śmierci matki wyruszył do Tarcvinum. Tam zatrudnił się po jakimś czasie jako pokojowy w dormitorium żaków na uniwersytecie. Został z tej pracy wyrzucony, gdy zbyt głośno w rozmowach z żakami krytykował jednego z bakałarzy, który promował w swych naukach opinię wyższości intelektualnej ludów dawnego imperium nad barbarzyńcami i niemożności wykształcenia cywilizacji poza obrębem ludów do tego predysponowanych. Wedle tej teorii barbarzyńcy z północy i dalekiego zachodu mogli jedynie budować zręby cywilizacyjne na bazie chłonięcia tego co powstało w obrębie Morza Śródziemnego. W klitce wywalonego sługi znaleziono niedokończony traktat, w którym Alexander udowadniał związki geografii z kontaktami ludów ze sobą, ukształtowania terenu, czy choćby ilości możliwych do udomowienia zwierząt żyjących na danym obszarze, z szybkością kreacji cywilizacji na tle ludzkości.
Alexander spędził trochę czasu w Elis, ale źle czuł się na południu. Powrócił do Æìr Dìnn, gdzie zatrudnił się jako prywatny nauczyciel na dworze jednego z możnych.
W czasie Wielkiego Zjazdu w Vannaheim, zwrócił na siebie uwagę dworu królewskiego.
Odpowiedz cytując ten post#5
Personalia: Hoshi Lin
Państwo: Cesarstwo Ta'in
Specjalizacja: Uczony (filozof)
Opis: Honorowy i oddany sługa dynastii Ha, uczony ten od paru ładnych lat wykładał w Ogrodzie Pięciu Pawilonów, gdzie w końcu jego trafne tezy i inteligentne, acz nie nazbyt zadufane w sobie traktaty zyskały uznanie wśród samych członków cesarskiego rodu. Nieprzychylni mu powiadają, że chociaż pozuje na wzór cnót i dobrego postępowania, to w głębi serca jest podstępnym hipokrytą, który nie wahał się usuwać ze swej drogi rywali wszystkimi dostępnymi metodami. Ile naprawdę jest w tym prawdy, nie wie nikt.
I7: Związek Saliski, I8: Hrabstwo Nowego Sohail, I9: Królestwo Naugrimów, I10: Konglomerat AAAR (Auralen-Asturia-Artois-Rzesza), I11: KKN-GM, I12: Cesarstwo Ta'in
gg: 57514667
Odpowiedz cytując ten post
Powrót do: EncyklopediaSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości