Witaj na forum gry Imperius - mieszanki RTS/RPG play by forum. Aktualny czas: 22-Jul-2019, 07:32 PM

Trwa rok 1208 (Tura 8) NOWA TURA: 01.04

Powrót do: Ogólne archiwum I12


Pakt Gór Mglistych
#1
Pakt Gór Mglistych
zawarty
MCCI [1201] ANE
pomiędzy:
Ligą z Elis oraz Księstwem Andern
i
Koroną Królestwa Elyrii


I Zawarty zostaje sojusz obronny między sygnatariuszami.
II W przypadku agresji na państwo sygnatariusza drugi sygnatariusz przyjdzie mu z pomocą.
III Zawarta zostaje umowa o swobodnym handlu między kupcami wywodzącymi się z państw sygnatariuszy. Umowa ta dotyczyć się będzie także Kompanii Handlu Zamorskiego jak i Elyrskiej Kompanii Morskiej.
IV Korona Królestwa Elyrii zezwoli Kompanii Handlu Zamorskiego na zakładanie kantorów oraz biur na swych ziemiach, a także na ustanowienie przedstawicielstwa KHZ na dworze Królestwa. Liga z Elis wyda tożsame pozwolenie na zasadzie wzajemności kupcom z Elyrii.
V Wytyczony na nowo zostanie „Droga Mglista – Via Vaporis”, który biec będzie od Scalii w Andern po Eonar w Królestwie. Oba kraje przyrzekają dbać o szlak, łożyć na jego utrzymanie jak i zapewniać bezpieczeństwo kupcom podróżującym nim.
VI Oba kraje dążyć będą do zwalczania rozbójnictwa na terenach przez które Via Vaporis przebiega.
VII Umowa ta obowiązywać będzie na okres lat 10. Jeśli w tym czasie nie zostanie wypowiedziana, umowa ta będzie przedłużone na kolejnych lat 10.
VIII Aby przypieczętować traktat między sygnatariuszami, zawarte zostaną małżeństwa między Angainorem Moraghlem, a Fiolią aep Westes oraz między Rufiusem Dovanem aep Kiosem, a Dúnweną Eachaidh.#2
[Obrazek: ban_ealto1.gif]Telperion VIII, z bożej łaski Król Elyrii, Ksiażę Argonii i Lindarii, Protektor Telarii, Dziedzic Elthanu, Hrabia Forlindon i Dolnego Anorien, Pan Argonath i Agrammar etc. etc.#3
[Obrazek: N7XM42g.png]
Wielki Magister Ligi z Elis
Książę Andern
Marcus Pius aep Westes.
Powrót do: Ogólne archiwum I12Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości