Witaj na forum gry Imperius - mieszanki RTS/RPG play by forum.

Trwają prace nad Imperiusem XII.

Powrót do: Dyskusje

Rozmowy o sytuacji w grze
W sumie ciekawe jak przez te 300 lat się zmienił język.
Odpowiedz cytując ten post

Trochę napisałem, zanikają powoli runy na rzecz liter imperialnych ("rzymskich"), powstają nowe, bardziej skomplikowane słowa poprzez wzmożone kontakty handlowe i z sąsiadami. A powstają w formie składania prostszych wyrazów, coś jak w niemieckim irl.
I1: Kintore, I2: Arges, I3: Thanlocke, I4: Hazarlarim, I5: Karia, I6: Larraine, I7: Finsternis, I9: Samarkanda, I10: Teredon, I11: Dunthain/GM, I12: Djodoar

Czyli o ironio, Djodoarowie w Anszanacie w ramach twardego kultywowania tradycji i braku wpływu imperialnego mogą używać częściej run?

Tak, runy masz tutaj: http://imperius.chilioi.webd.pl/showthre...84#pid1284
"zawierało pisane runy jak: ʊ, θ, æ (coraz częściej wypierane przez pisane łącznie imperialne litery ae), ɒ, p, ɮ, ʌ, ɪ, ɛ, ɔ, ɹ oraz ɔ."
tak naprawdę są to oczywiście IPA z międzynarodowego systemu zapisu fonetycznego, ale ciii XD
Tak mi język wygenerowało, więc wplotłem Wink

No i w sumie nie robiłbym z tych anszanackich takich znowu twardogłowych, trochę styku z innymi kulturami mieli to pewnie mają lepsze wyobrażenie o świecie wokół niż ich ziomkowie z ojczyzny.

Opiszę chyba jeszcze ogólnie ten wątek emigracyjny na forum, jak coś będę się konsultować.
I1: Kintore, I2: Arges, I3: Thanlocke, I4: Hazarlarim, I5: Karia, I6: Larraine, I7: Finsternis, I9: Samarkanda, I10: Teredon, I11: Dunthain/GM, I12: Djodoar

Powrót do: Dyskusje

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości