Witaj na forum gry Imperius - mieszanki RTS/RPG play by forum. Aktualny czas: 23-Jul-2019, 08:17 AM

Trwa rok 1208 (Tura 8) NOWA TURA: 01.04

Powrót do: Cesarstwo Ta'in


Magistrat ds. porządku [KASTY]
#1
[Obrazek: 2012022816060112640.jpg]

DRABINA NIEBIAŃSKIEJ HARMONII

Kasta Nieskalanych Pomazańców (膏)
1. Shen - Wielcy bogowie, twórcy i właściciele świata.
2. Huángdì - Cesarze, namiestnicy i pomazańcy bogów, stojący ponad zwykłym ziemskim prawem, zawieszeni między niebiosami a ziemią.
3. Jīngshén - Duchy natury/pomniejsi bogowie, których stan podobny jest do stanu cesarzy, jednak ustępują im pierwszeństwa.
4. Xīn - Wyznaczeni następcy cesarzy, oczekujący na dostąpienie "tchnienia harmonii" w momencie objęcia tronu jako najlepiej do tego przygotowani.
5. Érzi - Męscy członkowie rodów cesarskich.
6. Nuér - Kobiety z rodów cesarskich.
7. Sūnzi - Adoptowani członkowie rodów cesarskich.

Kasta Smoczej Krwi (龍) - nie płacą podatków, otrzymują wynagrodzenie od państwa za pośrednictwem specjalnych podatków, mają wyłączne prawo do noszenia rycerskich mieczy, do kasty można awansować na drodze urodzenia się lub adopcji
1. Long wangzi  (Smoczy książęta)- Patriarchowie rodów, dysponujący ostateczną władzą w swym rodzie, wybierani przez starszyznę spośród młodszych członków rodu.
2. Long  (Smoki)- Starszyzna rodów, zarówno kobiet jak i mężczyzn powyżej 60 roku życia.
3. Zhang  (Kły)- Mężczyźni z prawego łoża.
4. Kang (Łuski) - Kobiety z prawego łoża.
5. Xiaoquan (Małe kły) - Uznani synowie z nieprawego łoża, których potomkowie często tworzą tzw. półsmocze dynastie, zależne od rodu z którego się wywodzą i przezeń utrzymywanego.
6. Guimo (Małe łuski) -Uznane córki z nieprawego łoża, których potomkowie dziedziczą kastę i krąg po ojcu.
7. Zhao  (Szpony) - Adoptowani słudzy, często zorganizowani w zbrojne oddziały służące rodowi jako prywatni strażnicy albo opłacane przez państwo oddziały wojskowe.

Kasta Tajemnych Pytań (老) - wolno im obejmować stanowiska w administracji państwowej, za co otrzymują wyznaczone wynagrodzenie od państwa, do kasty można awansować na drodze zdania egzaminów urzędniczych
1. Ying (Złote Orły) - Lordowie magistrzy, zasiadający w Małej Radzie. Mają prawo do noszenia złotych symboli oznaczających orła na szacie, które symbolizują bliskość cesarzy.
2. Tian'e (Białe Łabędzie) - Gubernatorzy prowincji, magistrowie i prefekci. Mają prawo do noszenia białego nakrycia głowy, symbolizującego dostojeństwo.
3. Guan (Szare Bociany) -Śledczy. Mają prawo noszenia szarego nakrycia głowy, symbolizującego zdolność prawa do wytropienia każdego przestępstwa.
4. Tun (Błękitne Jaskółki) - Sędziowie regionalni. Mają prawo do noszenia błękitnych symboli oznaczających jaskółkę na szacie, które symbolizują sprawiedliwość wyroku.
5. Mague (Czarne Wróble) - Inspektorzy dystryktów. Mają prawo do noszenia czarnych nakryć głowy, symbolizujących szczegółowość nadzoru.
6. Fengniao (Czerwone kolibry) - Administratorzy, urzędnicy średniego szczebla. Mają prawo do noszenia czerwonych symboli oznaczających kolibra na szacie, który symbolizuje prędkość i zapał do pracy.
7. Gezi (Brązowe Gołębie) - Skrybowie, pisarze, najniżsi urzędnicy. Mają prawo do noszenia brązowych nakryć głowy, symbolizujących pokorę i powszechność, ale także niezbędność.

Kasta Oświeconych Przysiąg (聖) - mają prawo składać Oświecone Przysięgi, przebywać przy cesarskim dworze, posługiwać się wszelką niezastrzeżoną dla Smoczych Rodów bronią i otrzymywać od państwa wynagrodzenie za swoją pracę, jeśli zostanie ona uznana za godną, do kasty wstępuje się poprzez udowodnienie talentu przed odpowiednim urzędnikiem i złożenie odpowiednich przysiąg, m.in zakazujących małżeństwa na okres dłuższy od trzech lat.
1. Yi (Twórcy Wielkich Dzieł)
2. Liang (Oświeceni)
3. San (Twórcy Dzieł)
4. Si (Wyróżnieni)
5. Wudi  (Uznani)
6. Liu (Utalentowani)
7. Qi (Uzdolnieni)

Kasta Kamiennych Rąk (匠) - dysponują prawem do mieszkania w miastach i parania się rzemiosłem, awans do kasty następuje poprzez urodzenie lub uzyskanie zgody urzędników popartej zwykle wniesieniem stosownej opłaty
1. Shangren (Pan Sal) - Dynastie kupieckie, wielcy przedsiębiorcy dzierżawiący od państwa zakłady rzemieślnicze lub inne dobra, mający prawo do podróży i handlu między prefekturami, a także do posiadania dóbr w różnych prefekturach.
2. Jietou (Ulica) - Patrycjat miejski, wywodzący się z dawnej taińskiej szlachty, posiadający często liczne dzierżawione nieruchomości na terenie jednego miasta lub prefektury.
3. Fangzi (Dom) - Zamożne mieszczaństwo, posiadające własny dom mieszkalny, utrzymujące się zwykle z pracy własnych rąk lub niewielkiej służby.
4. Pa (Ważny) - Robotnicy pracujący dla państwa, zarówno stricte w mieście w manufakturze, jak i np, w kopalni lub innym miejscu. Utrzymywany przez państwo.
5. Uang (Nieważny) - Robotnicy pracujący prywatnie, zbyt ubodzy na posiadanie własnego domu i wynajmujący jedynie niewielkie lokum.
6. Huanija (Wózek) - Drobni kupcy/handlarze, mający pozwolenie na handel w co najwyżej kilku dystryktach.
7. Pu ren (Sługa) -Służba domowa albo strażnicy miejscy, mogący zostać powołani i uzbrojeni na wniosek gubernatora miasta i przez niego utrzymywani.

Kasta Zielonych Nóg (農) - mają prawo do uprawy swej roli lub pełnienia innego określonego zawodu, a także do sprzedawania go kupcom w obrębie ich dystryktu
1. Tu (Pan Pól) - Właściciele ziemscy o działkach powyżej określonej wielkości, wywodzący się z dawnej taińskiej szlachty, zwykle zatrudniający służbę do uprawiania go. Mają prawo do sprzedaży lub kupna ziem uprawnych do określonej wielkości.
2. Mianfei (Samotny) - Wolni chłopi o działkach poniżej określonej wielkości, sezonowo zatrudniający robotników do pomocy przy jej uprawie. Mają prawo do sprzedaży lub kupna ziem uprawnych.
3. Shibing (Piechur) - Żołnierze należący do stałej armii, otrzymujący państwowy żołd i odbywający regularną służbę, po zakończeniu której mogą liczyć na nadania ziemskie.
4. Chang (Duża ziemia) - Chłopi przypisani do wartościowej działki ziemi, określonej przez urzędników. Nie mają prawa jej sprzedaży, ale mogą wykupić obrabianą ziemię.
5. Quingije  (Mała ziemia) - Chłopi przypisani do mniej wartościowej działki ziemi. Nie mają prawa jej sprzedaży, ale mogą wykupić obrabianą ziemię.
6. Yu (Rybak) - Chłopi zajmujący się innymi zadaniami niż uprawa ziemi, takimi jak łowienie ryb czy hodowla zwierząt.
7. Chu (Pusta ziemia) - Robotnicy najemni bez własnej ziemi, podróżujący między gospodarstwami i podejmujący się dorywczo dostępnej pracy. Często posądzani i włóczęgostwo stają się częścią wojska lub wyjętych spod prawa bandytów.

Kasta Obcego Plugastwa (壞) - wyjęta spod większości normalnego prawa
1. Piangzi (Zbój) - Rozbójnicy, przestępcy, oszuści, którzy odmówili przyjęcia kary i skryli się przed prawem. Obejmuje ich amnestia wydawana przez lokalnych urzędników.
2. Fanpan (Buntownik) - Buntownicy przeciw niebiańskiemu porządkowi, którzy dokonali przestępstwa przeciw osobom cesarzy albo w jakiś sposób zdradzili cesarstwo. Tylko cesarze mają prawo do ich uniewinnienia.
3. Huai (Zły duch) - Duchy które stały się złe, odrzucając albo gubiąc harmonie. Mogą wstępować w ciała ludzi, którzy chociaż są ofiarami, stają się wtedy członkami tej kasty.
4. Yukuai (Dobry obcy) - Dobrzy władcy ludów poza granicami Ta'in, nadal będący barbarzyńcami, ale z jakiegoś powodu godni uwagi
5. Huai (Zły obcy) - Źli władcy ludów poza granicami Ta'in, będący barbarzyńcami i niegodnymi uwagi burzycielami harmonii
6. Ganjin (Barbarzyńca) - Barbarzyńcy słuchający władców poza granicami Ta'in, których błąd polega nie tylko na tym, że samemu są barbarzyńcami, ale też swym barbarzyńskim oddaniem umacniają niedolę swych panów.
7. Emó (Demon) - Duchy które narodziły się złe, demony, których działania celowo niszczą ład i niweczą osiągnięcia dążących do harmonii cesarzy. Należy je uśmiercić, bowiem nie są już godne litości, tak samo jak osoby które opętały.
I7: Związek Saliski, I8: Hrabstwo Nowego Sohail, I9: Królestwo Naugrimów, I10: Konglomerat AAAR (Auralen-Asturia-Artois-Rzesza), I11: KKN-GM, I12: Cesarstwo Ta'in
gg: 57514667
Odpowiedz cytując ten post
Powrót do: Cesarstwo Ta'inSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości