Witaj na forum gry Imperius - mieszanki RTS/RPG play by forum.

Trwają prace nad Imperiusem XII.

Powrót do: Basilea ton Aeton


γεωγραφικά [prowincje]
#1
[tu będzie ładna mapa ogólna]
Basilea ton Aeton
Odpowiedz cytując ten post#2
Basilea
71. Basilea, Artemidia, Demetria

[ładna mapa]

BASILEOPOLIS
[Obrazek: d5fa8oz-fbfaffc9-b69d-41ce-bdd4-9e6cb78bbff1.jpg]
Basileopolis jest tętniącą życiem metropolią i centrum całego Archipelagu Fokkijskiego. Z sukcesami staje w szranki o tytuł największego miasta Imperiusa, z pewnością jest też głównym portem handlowym Morza Śródziemnego, na którego placach targowych można spotkać kupców ze wszystkich stron kontynentu, a wielojęzyczny gwar i zapachy najróżniejszych kuchni tworzą prawdziwie kosmopolityczną stolicę świata.
Liczące ponad 150 000 mieszkańców miasto otoczone jest podwójnym pasem murów oraz chronione jest przez dwie twierdze zwane z języka elyrijskiego: Minas Tirith i Minas Ithil. Pierwsza z nich góruje nad samym portem; druga zaś stanowi twierdzę pałacu basileosa, z którym tworzy kompleks pałacowo-zamkowy strzegący zarówno władcy, jak i stanowiący istotny punkt w systemie obronnym miasta.
Na uwagę zasługują trzy łuki triumfalne okalające Forum Enotitas - centralny plac miasta - nazwane od największych wysp fokijskich upamiętniają zwycięstwa Belisariosa I i poświęcenie żołnierzy z poszczególnych wysp w czasie wojny Sprzysiężenia Sprawiedliwych.

Poza samym miastem wyspa jest dosyć gęsto zamieszkała, a liczne wsie oraz niewielka osada górnicza w centrum zaopatrują miasto w podstawowe produkty, choć produkcja rolnicza jest nastawiona głównie na owoce i hodowlę małych zwierząt: owiec i kóz. Ciekawostką jest hodowana niewielka populacja alpak sprowadzona z Lanii w czasach satrapii. Rosnąca aglomeracja wymaga jednak znacznego importu żywności - głównie zbóż.

ZABUDOWANIA SZCZEGÓLNE:
> Pałac Basileosa
> Minas Ithil
> Minas Tirith
> Forum Enotitas (forum jedności)
> 3 łuki triumfalne (achajski, kreatejski i helladzki)
Basilea ton Aeton
Odpowiedz cytując ten post#3
Achaja
72. Nikeia
73. Ephyria i Lakonia
74. Artezja

[ładna mapa]

Nikeia
[Obrazek: constantinople_by_uvar_d1cu4d9-fullview.jpg]

Prowincja i miasto zawdzięczają swoją nazwę zwycięstwu, które odniósł Belisarios I nad aszanidzkimi siłami pilnującymi podległości satrapii. Wcześniej bowiem zwały się Syrkazai i pełniło funkcję stolicy archipelagu: z jednej strony przebywał tam satrapa i cała administracja, z drugiej stacjonowały tam regularne wojska króla królów, podległe tylko stolicy na dalekim zachodzie. Bitwa na ulicach Nikei rozpoczęła aeckie powstanie, które szybko przerodziło się w sławetne Sprzysiężenie Sprawiedliwych.
Obecnie miasto jest drugim największym ośrodkiem Basilei liczącm ponad 75 000 mieszkańców, choć sama wyspa na której się znajduje nie jest pod jej pełną kontrolą. Otoczone kamiennym murem wzmocnionym twierdzą - dawnym garnizonem aszanidzkim stanowi główny ufortyfikowany ośrodek wyspy. Na uwagę zasługuje w nim także port oraz liczne mosty łączące brzegi Axios - największej rzeki Archipelagu Fokkijskiego, wśród nich na uwagę zasługują szczególnie dwa: Most Targowy - przyległy do głównego placu miejskiego i przez cały rok zabudowany straganami, przez co stanowiący przedłużenie targowiska oraz Most Westchnień - niewielki i zabudowany drewnianym dachem mostek prowadzący bezpośrednio do jednego z murów Fortecy Garnizonowej, nazwany został tak od zrezygnowanego oddechu skazańców, którzy byli nim prowadzeni z sądu miejskiego, do lochów znajdujących się wewnątrz garnizonu.

Drugim z ośrodków "miejskich" jest niewielka miejscowość górnicza położona u źródeł Axios: Arnos. Nie jest ona umocniona, ale jej populacja sukcesywnie wzrasta, przez co w niedługim czasie jej mieszkańcy mogą zacząć domagać się nowych inwestycji - szczególnie jeśli uda się trafić na nowe - bardziej wydajne żyły metali.
Wyspa z uwagi na żyzne ziemie jest jednym z niewielu obszarów archipelagu, gdzie dominują uprawy zbóż.

ZABUDOWANIA SZCZEGÓLNE:
> Pałac Satrapy
> Forteca Garnizonowa
> Most Targowy i Most Westchnień
Basilea ton Aeton
Odpowiedz cytując ten post#4
Hellada
66. Messenia
67. Elida
69. Nemea

[ładna mapa]

Messenia
[img]httew.jpg[/img]

IN PROGRESS
[/quote]
Basilea ton Aeton
Odpowiedz cytując ten post
Powrót do: Basilea ton AetonSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości