Witaj na forum gry Imperius - mieszanki RTS/RPG play by forum. Aktualny czas: 27-Jun-2019, 07:39 AM

Trwa rok 1208 (Tura 8) NOWA TURA: 01.04

Powrót do: Vela Luka


Vela Luka: Opis i poselstwa
#1
[Obrazek: NWdhj5K.png]
Vela Luka

Ustrój: Republika Kupiecka
Przywódca: Wielki Rajca Nikola Benko [1154] (Przebiegły, Skąpy. Opanowany)
Mapa: 
Pokaż treśćSpoiler:
Opis: Dubovie byli ludem, który rozciągał się na niemal całym wschodnim wybrzeżu Wielkiego Jeziora. Zakładali nadmorskie osady i trudnili się rybołówstwem. Największym i najbogatszym miastem regionu była Vela Luka, miasto, którego strategiczne ulokowanie spowodowało, że stało się hubem handlu Wielkiego Jeziora. Z czasem Dubovie byli wypychani ze swoich rodzimych ziem przez Braniborczyków i Grategończyków i masowo kierowali się w stronę bogatej i silnej Veli Luki, która rychło stała się ostatnim bastionem Dubovskiej kultury. Obecnie miasto jest największym i najbogatszym miastem regionu. Mieszkańcy Veli Luki połączyli swoją tradycyjną religię z Varangijskim kultem przodków. Najważniejszym bogiem w ich panteonie jest Vedran, zwany także praojcem, który miał zjednoczyć plemiona Dubovów i stworzyć silne i stabilne państwo. Władzę sprawują tutaj radni (rajcy) miejscy, wybierani w wyborach, w których udział biorą obywatele miasta (dorośli mężczyźni, którzy przez co najmniej pięć lat płacili podatki), następnie rada wybiera spośród siebie Wielkiego Rajcę, który przewodzi radzie i reprezentuję miasto poza granicami. Nieoficjalnie praktycznie niepodzielną władzę nad miastem od wielu lat sprawuję ród Benko, który jest najpotężniejszą i najbogatszą rodziną Veli Luki.
Odpowiedz cytując ten post#2
[Obrazek: flat,800x800,070,f.jpg]

Do Władcy przybywa poseł skald Ondott Sumarlidottir w imieniu Wodza Varangów Magnusa Mądrego i przekazuje uniżenie zaproszenie na uroczystość zaślubin wodza Varangów Magnusa Mądrego i księżniczki Azarmidokht z Anszanatu Bahramidów, które odbędą się w dniu 22 1201 roku pod koniec lata.
Zaślubiny rozpoczną się wyjazdem ze stolicy Varg wraz z orszakiem złożonym z dostojników i szlachty do stolicy Anszanatu. W trakcie podróży odbędą się tradycyjne zabawy przed ślubne. Po dotarciu do stolicy Anszantu i porwaniu księżniczki odbędzie się festyn i tradycyjna gonitwa z zabawami aż do miasta Varg gdzie rozpoczną się uroczystości weselne.
Delegacje wraz z władcami i dostojnikami mogą uczestniczyć na każdym etapie uroczystości.
Odpowiedz cytując ten post#3
1201

Wielki Rajca podziękował za zaproszenie. Nikola Benko nie przybędzie, ale zjawią się inni Rajcy.
Odpowiedz cytując ten post#4
1204

W związku z sytuacją na pograniczu Ludu Varangów i Cesarstwa Ussury w prowincji Borrehaugene, która znajduje się bezpośrednio przy Vela Luce Magnus Wódz Varangów prosi o natychmiastowe zabezpieczenie i wsparcie Wielkiego Rajcę w tych trudnych chwilach. Regimenty Vela Luki pod dowództwem Ulfrika Hiorvardssona są oczekiwane w roku 1205 połączyć się z Mściwą Watachą.
Odpowiedz cytując ten post#5
Przybywa poselstwo z Ussury i prosi o audiencję.
Odpowiedz cytując ten post#6
Przyjęto
Magnus Mądry
Wódz Ludu Varangów, Król Mroźnej Północy, spadkobierca krain Oseberg, Gettlinge, Jelling, Salme, Hov, Mosfells, Brrattah, Gokstad,  Austur, Borrehaugene, Tefenni, Krasnożew, Surgut oraz Suweren Vela Luki.
Odpowiedz cytując ten post
Powrót do: Vela LukaSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości