Witaj na forum gry Imperius - mieszanki RTS/RPG play by forum. Aktualny czas: 25-Apr-2019, 07:01 PM

Trwa rok 1208 (Tura 8) NOWA TURA: 01.04

Powrót do: Ogólne archiwum I12


Cesarstwo Cao: Opis i poselstwa
#1
[Obrazek: 7MJWx8j.png]
Cesarstwo Cao

Ustrój: Monarchia
Przywódca: Cesarz Chen Cao (1167) [Nowoczesny, Idealista, Urodziwy]

Mapa:
Pokaż treśćSpoiler:
Opis: Historia Cesarstwa sięga czasów Cao Cao, który wyprawił się na zachód i utworzył Cesarstwo. Następnie Cao prowadził wojnę z Ta'in starając się podporządkować ojczyznę. Wojny była klęską, ale Cesarzowi udało się utrzymać zachodnie ziemię. Aktualnie Cesarstwu przewodzi Chen Cao i jest ono cieniem dawnej potęgi. Nie przeszkadza to jednak dumnemu Cesarzowi rościć sobie prawo do sporego kawałka świata. Owe roszczenia naturalnie tworzą konflikt Cesarstwa Cao z Ta'in oraz z Nainpurem. Nie mają też najlepszych kontaktów z barbarzyńcami z Aeir Dinn.

Dynastia Cao:
Chen Cao [1167-?]
Gu Cao [1189-?]
Mao Cao [1192-?]
Han Cao [1195-?]#2
[Obrazek: flat,800x800,070,f.jpg]

Do Cesarza przybywa poseł skald Ondott Sumarlidottir w imieniu Wodza Varangów Magnusa Mądrego i przekazuje uniżenie zaproszenie na uroczystość zaślubin wodza Varangów Magnusa Mądrego i księżniczki Azarmidokht z Anszanatu Bahramidów, które odbędą się w dniu 22 1201 roku pod koniec lata.
Zaślubiny rozpoczną się wyjazdem ze stolicy Varg wraz z orszakiem złożonym z dostojników i szlachty do stolicy Anszanatu. W trakcie podróży odbędą się tradycyjne zabawy przed ślubne. Po dotarciu do stolicy Anszantu i porwaniu księżniczki odbędzie się festyn i tradycyjna gonitwa z zabawami aż do miasta Varg gdzie rozpoczną się uroczystości weselne.
Delegacje wraz z władcami i dostojnikami mogą uczestniczyć na każdym etapie uroczystości.#3
Do Evonmar przybywa Arne Gormsón Leye, rycerz władcy Æìr Dìnn, uniżenie prosząc o posłuchanie u Cesarza Chen Cao.#4
Przyjęto#5
Rycerz Arne Gormsón Leye:

Cytat:Król Freyr nie baczy na sprawy ziem na wschodzie więcej, niźli starając się o dobrosąsiedzkie relacje i aby kupcy bez przeszkód dobra przez granice przewozili.
Aktualnie wieści się niosą o wojskach Cesarza Ta'in w granicach Cao, a tej materii zdarzenia u sąsiada dla królestwa są już bardziej ważkie i warte uwagi.
Król Freyr chciałby tedy wiedzieć, z czym więżą się te marsze armii.#6
Cesarz Cao został haniebnie najechany, uzurpatorzy chcą pozbawić go władzy.#7
Rycerz Arne Gormsón Leye:

Cytat:W przypadku gdyby okazało się takoż jak Wasza cesarska mość rzecze, Król Freyr polecił mi przekazać, że nie pozostanie bezczynny i wkrótce jego wojska nadejdą z zachodu.#8
Cesarz dziękuję za wszelką pomoc.#9
Rycerz Arne Gormsón Leye:
Cytat:Wobec hord stojących u bram stolicy Cao i potrzeby przybycia jak najszybciej, armia króla Freya miast ciągac za sobą tabory zmuszona jest aprowizować się wśród poddanych cesarza. Co prawda część przez to ucierpi, ale to chyba lepsze niźli armia Æìr Dìnn miała przybyć tu dopiero po tym gdy miasto padnie pod naporem żołdaków cesarza Ti'an.#10
Przed majestat cesarza Cao przybywa ponownie Arne Gormsón Leye aby rozmawiać o należnościach cesarza względem Æìr Dìnn, o których rozmawiano uprzednio w obliczu najazdu Ta'in.
Powrót do: Ogólne archiwum I12Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości