Witaj na forum gry Imperius - mieszanki RTS/RPG play by forum. Aktualny czas: 21-Apr-2019, 08:07 AM

Trwa rok 1208 (Tura 8) NOWA TURA: 01.04

Powrót do: Rekrutacja


Wątek zamknięty 
[PRZYJĘTY] Tlahtōlōyān Xotlatlauhqui - Ilmen
#1
[Obrazek: ahuiliztli_of_nahuatl_tlahtoloyan__mesoa...7e7psz.png]

Io prowadząca Xotlatlauhqui do walki przeciwko Tlanahuatiani KeReligia

Na początku istniał Elan. Wielki kontynent był zamieszkany przez rozmaite ludy nie znające Świadka ani jego słowa. Toczyły ze sobą ciągłe wojny, zawierały okazjonalne sojusze aby następnie wbić nóż w plecy dawnym przyjacielom. Ich życie było puste - aż do przybycia Pradawnych.

Pradawni zstąpili na Elan miliony lat temu. Dysponowali potężną magią, dzięki której leczyli rany, przywracali zmarłych do życia, sprawiali, że kalecy mogli na nowo chodzić, ślepi widzieć a głusi słyszeć. Komunikowali się na niebywałe odległości a ich Magowie byli w stanie tworzyć nowych ludzi z niczego. Jednak tubylcze ludy nie zgodziły się przyjąć imienia Świadka. Tylko jeden z nich - Xotlatlauhqui zawrócił ze swoich niegodziwych ścieżek i przyjął Jedyną, Zrodzoną poza Czasem jako swoją boginię. Razem zjednoczyli Elan, niszcząc wszelkie przejawy sprzeciwu i zniewalając barbarzyńskie państwa w imię pokoju.

Jednak Pradawni zgrzeszyli. Dopuścili aby ich serca odwróciły się od Świadka i zawróciły ku bóstwom, które czcili przez poznaniem Słowa Prawdy. Co gorsza, sprowadzili zgryzotę na ludy Elanu poprzez rozszerzenie bałwochwalczych kultów na cały świat. Magowie zaczęli sprzeciwiać się wykonywaniu woli Jedynej i dopuścili aby prawa mężczyzn zostały zrównane z prawami kobiet co stało w jawnej sprzeczności z przedwiecznym porządkiem świata. Popadli w pychę przez co ponieśli największą karę - Wojnę Oczyszczenia, kiedy to Legiony Świadka utopiły świat w morzu ognia i siarki, ponownie niszcząc wszelki sprzeciw - tym razem przy użyciu energii tysiąca słońc, zesłanej przez Jedyną dla swoich wiernych sług.

Niewiele ludzi przetrwało zniszczenie świata. Część z nich zawróciło do swoich bałwochwalczych praktyk lżąc imię Jedynej. Pozostali, pod przywództwem pierwszej Cihuātlahtoāni, Io - zrodzonej z Pradawnych i ostatnich mieszkańców Xotlatlauhqui - wyruszyli w długą wędrówkę ku nowym ziemiom aby tam szerzyć wiarę w Jedyną i jej słowa. Rządy Io trwały przeszło tysiąc lat i zakończyły się jej odejściem w poszukiwaniu kolebki utraconych ziem. Jedyne co po niej zostało to zapewnienie, że przybędzie w momencie drugiej Wojny Oczyszczenia aby poprowadzić swój lud w ostateczne starcie.

Córy Io rządziły Xotlatlauhqui przez miliony lat. Budowały nowy świat, niszczyły stary porządek i zwyczaje. Przez miliony lat prowadziły nieustanne wojny ze światem mężczyzn, którzy próbowali je zniewolić. Setki tysięcy bijących serc zostało wyrwane i złożone w ofierze Świadkom tylko po to aby ujarzmić magię Pradawnych, ponownie zdobyć władzę nad światem i wyruszyć drogą Io - w poszukiwaniu oryginalnego domu Pradawnych. Tym razem, Córy Io miały go zniszczyć i spalić jako kolebkę grzechu, niemoralności, rozwiązłości i dekadentyzmu.

ŚWIADEK - Jedyna, Zrodzona poza Czasem - jedyna postać otaczana boską czcią. Wszelkie odstępstwa od wiary są karane torturami oraz potworną śmiercią.

Słowo Prawdy - święte księgi religii Pradawnych:
 • Księga Ognia:
  • Zawiera informacje o początku istnienia świata, historii Elanitów, Pradawnych i Cór Io.
 • Księga Oczyszczenia:
  • Zawiera nakazy co do oddawania czci Jedynej.
 • Księga Ofiary:
  • Zawiera opisy urzędów kapłańskich, metod oddawania ofiar oraz spis dni świętych.
 • Księga Początku
  • Zawiera opis końca świata oraz zniszczenia niegodziwych.

Państwo

Całe państwo jest osobistą własnością Cihuātlahtoāni Xotlatlauhqui, która rozporządza nim wedle własnej woli przy pomocy Rady Najwyższych wybieranej spośród kobiet pochodzących z najznamienitszych rodów państwa. Władza jest dziedziczna w linii żeńskiej - tylko kobiety z rodu Io wyznające religię Pradawnych mogą objąć tron.


Społeczeństwo

Cihuātlahtoāni Xotlatlauhqui - potomkini Io, najwyższa osoba w państwie uznawana za przedstawicielkę Świadka.

Ród Io - potomkowie Io, najwyższy ród w państwie.

Arystokracja - najbogatsza warstwa społeczeństwa, ciesząca się największą dozą wolności.

Szlachta - drobniejsza warstwa społeczna posiadająca więcej praw niż wolni ludzie.

Wolni - pozostałe grupy społeczne.

Pomimo dominacji kobiet w życiu publicznym, mężczyźni nadal posiadają pewną dozę praw i wolności. Dominują sektory gospodarki, w których wymagana jest siła fizyczna oraz wojskowość, gdzie służą jako żołnierze oraz (w mniejszym stopniu) dowódcy. Stanowią dosyć dużą warstwę wolnych mieszczan oraz drobnej szlachty. Nieliczne arystokratki dopuszczają swoich mężów do rządów na swoich włościach.

EDIT: Uzupełnienie podania:

Urząd króla-małżonka:

Cuāuhtlahtoāni - urząd króla-małżonka nadawany małżonkowi obecnej królowej. W przypadku małoletności następczyni staje się regentem królestwa, zarządzając nim aż do ukończenia 16 lat przez monarchę. Religijnie, król-małżonek jest uważany za inkarnację Czasu - wymiaru stworzonego przez Świadka - tak więc jest w niższej hierarchii od królowej (uznawanej za inkarnację ziemskiej postaci Świadka wstępującą w kolejne pokolenia - tj. ciała następczyń tronu). Sprawuje funkcję doradcy królowej - w przypadku żony jest to funkcja tylko doradcza, zaś w przypadku małoletniej córki - regenta, który doradza monarsze poprzez wykonywanie za niego niezbędnych obowiązków. W przypadku regencji jest wspierany przez Radę Najwyższych (organ świecki) oraz Synod Kapłanek, który pilnuje tylko i wyłącznie tego aby regent nie obalił istniejącej monarchii i nie wprowadził patriarchalizmu.

Zwyczaje:

Ofiary z ludzi - w przypadku wojny obronnej bądź najazdu, pewna liczba jeńców może zostać złożona w ofierze polegającej na wyrwaniu bijącego serca. Zapewnia to zaspokojenie Świadka poprzez usunięcie nieprawości i plugastwa (to drugie dotyczy patriarchalnego systemu najeźdźców) oraz zapewnia zbawienie złożonym w ofierze. Dzięki dokonaniu ostatecznego poświęcenia, pogański mężczyzna może zapewnić sobie dogodne życie w następnym cyklu (tzn. po ostatecznej zagładzie świata) jako kobieta. Jego status społeczny zostanie w ten sposób zwiększony (przykładowo, wrogi władca złożony w ofierze może reinkarnować się w ciele królowej podczas następnego cyklu albo kogoś z rodu panującego). Ofiara gwarantuje oczyszczenie z win i awans w hierarchii społecznej dla kobiet z rodziny ofiary. Sama ofiara przed wykonaniem procedury jest odurzana.

Panoliztli - małżeństwo oczyszczenia

Kobiety nie są składane w ofierze Świadkowi. Jeńcy płci żeńskiej mają możliwość nawrócenia się na wiarę Jedynej i przyłączenia się do mieszkańców państwa-o-nie-wymawialnej-nazwie. W przypadku odmowy, staną się "gośćmi" (bądź więźniami w areszcie domowym) królowej oraz jej dworu. W ekstremalnych sytuacjach mogą służyć jako obiekty seksualne dla wyuzdanych lesbijek oraz biseksualistek z rodu panującego. Oczywiście to także ma wytłumaczenie o podłożu religijnym - seks z kobietą ma za zadanie oczyścić kobietę z jej win oraz z naleciałości pochodzących od jej poprzedniego, patriarchalnego społeczeństwa.

Atica - zbawienie mężczyzn.

Mężczyzna wyznający wiarę Pradawnych posiada możliwość zbawienia poprzez wykonywanie woli Świadka, królowej oraz podporządkowanie się panującym rządom. Nie może zostać zmuszony do bycia złożonym w ofierze ale może być ochotnikiem do tej procedury. W ten sposób zapewni swojej rodzinie wyższy status materialny w królestwie - jego żona i dzieci zostaną nagrodzone wedle ich ówczesnego statusu (rodzina szlachecka stanie się arystokratyczną i dostanie więcej posiadłości, chłopska otrzyma ziemię na własność bądź awans społeczny do wyższej grupy, etc.).

Odnośnie handlu bądź kontaktów dyplomatycznych - zdarzają się. Zarówno kupcy jak i posłowie muszą przestrzegać określonych praw - szanować wyższą pozycję społeczną lokalnych kobiet, nie próbować rozszerzać swojej wiary oraz "plugastwa". Z racji swojej pozycji nie mogą zostać złożeni w ofierze jeśli ich państwa nie znalazły się w stanie wojny z królestwem.

Relacje z innymi ludami:

Varangowie:
 • Kilkaset lat temu Sigurd Mocny przeprowadził najazd na Xotlatlauhqui w wyniku którego został pojmany i złożony w ofierze Świadkowi co negatywnie wpłynęło na relację pomiędzy krajami.
 • Córka Sigurda Mocnego została pojmana w trakcie jednego z najazdów i uczyniona Panoliztli ówczesnej królowej.
Cesarstwo Tenku:
 • Cesarstwo Tenku zostało pokonane przez Xotlatlauhqui a jego mieszkańcy wymordowani bądź uczynieni niewolnikami dziesiątki tysięcy lat temu, w czasie panowania Ke VI.
 • Obecnie, stosunki z Cesarstwem Tenku praktycznie nie istnieją.#2
Mapa (państwo oznaczone nr. 1):

[Obrazek: file.php?id=3069&mode=view]#3

Hidden Content
You must register or login to view this content.#4
@Sigrun

A teraz?#5

Hidden Content
You must register or login to view this content.#6
@SigrunHidden Content
You must register or login to view this content.#7

Hidden Content
You must register or login to view this content.#8
@Sigrun


Hidden Content
You must register or login to view this content.#9

Hidden Content
You must register or login to view this content.#10

Hidden Content
You must register or login to view this content.
Powrót do: Rekrutacja


Wątek zamknięty 

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości