Witaj na forum gry Imperius - mieszanki RTS/RPG play by forum. Aktualny czas: 21-Apr-2019, 07:34 AM

Trwa rok 1208 (Tura 8) NOWA TURA: 01.04

Powrót do: Dyskusje

Wątek zamknięty 
Instrukcja: kod w edytorze
Jak sprawić, by kod wyświetlał się w widoku edycji dodatkowo dla WYSIWYG

Dostępne tagi myCode

https://docs.mybb.com/1.6/MyCode/

Brakuje tagu?

Zgłoś w Sprawach technicznych. Tagi można tworzyć, podając HTML. Możesz też każdorazowo korzystać z HTML przy pisaniu posta.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic

Można już używać tagu hide.

Kod:
[hide]treść, którą zobaczyć można dopiero po odpisaniu w tym samym temacie[/hide]

Pokazuje się:

Hidden Content
You must register or login to view this content.

CHANGELOG 17.11.18

1) Dodano osobny tag na kolorową linię hr (przedzielającą), ponieważ domyślny tag hr zawsze będzie czarny. Użytkownik może definiować długość oraz kolor linii.
Kod:
[hrc=100px]#229017[/hrc]
tag podstawowy ma nazwę hrc potem definiujemy długość linii (=100px) a wewnątrz taga kolor linii. Można używać zarówno opisowych nazw kolorów podstawowych (po angielsku) jak i hexów.
Powyższy kod daje nam:

Albo kod
Kod:
[hrc=300px]blue[/hrc]
rezultat

2) Dodano tag spoiler. Uwaga, nie działa jak hide, każdy może podejrzeć klikając w spoiler.
Kod:
[spoiler]tu umieść spoiler[/spoiler]

Pokaż treśćSpoiler:

3) Dodano tagi tab oraz indent. Służą one wcinaniu tekstu. Indent wcina cały umieszczony w nim tekst (wszystkie następujące linie) natomiast tab tylko pierwszą linię. Tagi można zagnieżdżać, np do tworzenia drzewek rodowych (tu polecam indent). Kolejność tagów tab można definiować przypisując im cyfry.

INDENT:
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas feugiat varius ante. Etiam dapibus eros non augue condimentum fermentum. Quisque placerat, nibh id varius finibus, mi mi dictum mi, nec sollicitudin magna ligula quis lorem. Duis eros est, gravida et sapien nec, dapibus ullamcorper nisi. Vestibulum feugiat nulla eu lorem gravida, vel feugiat ligula tincidunt. In enim nisi, rutrum eget consequat vitae, malesuada sed tortor.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas feugiat varius ante. Etiam dapibus eros non augue condimentum fermentum. Quisque placerat, nibh id varius finibus, mi mi dictum mi, nec sollicitudin magna ligula quis lorem. Duis eros est, gravida et sapien nec, dapibus ullamcorper nisi. Vestibulum feugiat nulla eu lorem gravida, vel feugiat ligula tincidunt. In enim nisi, rutrum eget consequat vitae, malesuada sed tortor.

Kod:
[indent]Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas feugiat varius ante. Etiam dapibus eros non augue condimentum fermentum. Quisque placerat, nibh id varius finibus, mi mi dictum mi, nec sollicitudin magna ligula quis lorem. Duis eros est, gravida et sapien nec, dapibus ullamcorper nisi. Vestibulum feugiat nulla eu lorem gravida, vel feugiat ligula tincidunt. In enim nisi, rutrum eget consequat vitae, malesuada sed tortor.
[indent]Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas feugiat varius ante. Etiam dapibus eros non augue condimentum fermentum. Quisque placerat, nibh id varius finibus, mi mi dictum mi, nec sollicitudin magna ligula quis lorem. Duis eros est, gravida et sapien nec, dapibus ullamcorper nisi. Vestibulum feugiat nulla eu lorem gravida, vel feugiat ligula tincidunt. In enim nisi, rutrum eget consequat vitae, malesuada sed tortor.
[indent]Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas feugiat varius ante. Etiam dapibus eros non augue condimentum fermentum. Quisque placerat, nibh id varius finibus, mi mi dictum mi, nec sollicitudin magna ligula quis lorem. Duis eros est, gravida et sapien nec, dapibus ullamcorper nisi. Vestibulum feugiat nulla eu lorem gravida, vel feugiat ligula tincidunt. In enim nisi, rutrum eget consequat vitae, malesuada sed tortor. [/indent]
[/indent]
[/indent]

TAB:
A simple indented line
and the following
Third level indented line
and the following

Kod:
[tab]A simple indented line
and the following
[tab=3]Third level indented line
[tab=2]and the following

Przypominam, że by używać myCode trzeba włączyć opcję pokazywania kodu w edytorze tekstowym w profilu. Instrukcja znajduje się w tym temacie.
Przypominam też, że dla customowych efektów w waszych postach możecie po prostu używać HTML - jest obsługiwany.

Powrót do: Dyskusje

Wątek zamknięty 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości