Witaj na forum gry Imperius - mieszanki RTS/RPG play by forum.

Trwają prace nad Imperiusem XII.

Powrót do: Sztab planistów

I12 - dyskusja ogólna
No to przed startem edycji warto ustalić jeszcze niektóre szczegóły. Jednym z nich jest kalendarz, a pamiętamy ile nam zeszło na dyskusję o tym na I11 Big Grin
Jako, że szykuje nam się, że andronizm i jego herezje będzie wyznawać ok. 11 graczy - czyli chyba największa grupa ludzi, proponowałbym by daty oficjalnie rozliczać według RNE (Rok Nowej Ery) czyli 4 ery andronistycznej, wtedy tura startowa byłaby w 1200 roku. 
Jednakże, by i inni nie czuli się ze swoimi kalendarzami zapomnieni można pomyśleć nad tym, aby paskowy podawał na pasku obecny rok we wszystkich większych kalendarzach (czyli używanych przez więcej niż jeden kraj).
Odpowiedz cytując ten post

*wzrusza ramionami*
Nie mam siły drugi raz o to się bić. Jak większość ma jeden kalendarz, niech będzie. Jakoś fabularnie sobie to wytłumaczę. 
Na pewno żeby jeden wspólny był w genealogii, bo "tłumaczenie" potem drzewek na inne daty jest beznadziejne.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic

W sumie fajnie byłoby gdyby ktoś przygotował "uniwersalny" wzór drzewka genealogicznego, które pasowałoby do tego stylu na forum.

1200 mi się podoba. Okrągła data zawsze spoko.

*wzruszenie ramionami*
>sugerowanie że oficjalna data jest czym więcej niż narzucanym przez gmka numerkiem tury w celu łatwiejszego przeglądania archiwum
I7: Związek Saliski, I8: Hrabstwo Nowego Sohail, I9: Królestwo Naugrimów, I10: Konglomerat AAAR (Auralen-Asturia-Artois-Rzesza), I11: KKN-GM, I12: Cesarstwo Ta'in
gg: 57514667

Dodaj jakieś uniwersalne wydarzenie te 1200 lat temu (np. wybuch tego superwulkanu) to ja dostosuję te jakże istotną chronologię swoją do tego by mieć ten sam rok i nie będzie problemu.
Bo na wydarzenia typu "mój prorok się narodził" ssą.

Jak chcecie to można coś dodatkowego uzgodnić co wydarzyło się w tym roku, prócz wydarzenia początkującego Nową Erę u andornitów - czyli upadku państwa Szemtel. Ten wulkan to chyba byłby troszkę przekombinowany ale jakiś to pomysł.

Pójdźmy za imperiusowym kanonem i uznajmy to za rok wybuchu ogólnoświatowej epidemii sraczki.
I7: Związek Saliski, I8: Hrabstwo Nowego Sohail, I9: Królestwo Naugrimów, I10: Konglomerat AAAR (Auralen-Asturia-Artois-Rzesza), I11: KKN-GM, I12: Cesarstwo Ta'in
gg: 57514667

Ooo za!

Ale to można połączyć!
Dzień w którym wszyscy obsrali zbroje, bo wybuchł superwulkan, a gdzieś na planecie urodził się Hezus, tyran który zniewoli ludzkość!

Powrót do: Sztab planistów

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości