Witaj na forum gry Imperius - mieszanki RTS/RPG play by forum. Aktualny czas: 24-Apr-2019, 05:20 AM

Trwa rok 1208 (Tura 8) NOWA TURA: 01.04

Powrót do: Imperium Tarcvinium

Tawerna "Purpurowa Plaga" - OG
Powiem tak by już wszystko wyjaśnić.
Pomogłem Riziemu, to fakt ale myślałem, że jaja sobie robi z tymi 25 pkt. (wszak od tego momentu już minęło sporo czasu). Widać nie robił. Teraz (znaczy po tym jak już wysłał poselstwo) jeszcze pisałem do niego na privie by nie przesyłał tego wszystkiego jako dary, jednak go nie przekonałem to trzeba się zadowolić wyjaśnieniem IG (jako posag ślubny). Balansu to to nie zaburza, bo kasa się nie zmaterializowała znikąd. To transfer z jednego kraju do drugiego. Rizi jest normalnym graczem i może zarządzać sobie własną kasą jak chce. Bo mamy wolność w działaniu, czyż nie? A że niektóre rzeczy wydają się niecodzienne to przywołam tylko częsty argument na jaki się powoływaliście... historia pełna jest nieracjonalnych zachowań.

W każdym razie jak już wybuchł ten shitstorm to pozwolę sobie zauważyć, że przez ten skrajny przypadek można znowu zobaczyć patologię systemu darów, który nie jest w żadnym stopniu usystematyzowany.

A co do sojuszów, to Skryba zobaczysz jeszcze Tongue. Nie takie rzeczy się wcześniej robiło. Do czasu, aż nie prowadzę dyplomacji z NPCami (której przyznaję się bez bicia, po ostatniej edycji stwierdzam, że jej nie umiem xd), różne ciekawe rzeczy organizuję ;-;
Odpowiedz cytując ten post

Już myślałem, że ustąpisz i oddasz Big Grin
Brawo, zarobiłeś? Zarobiłeś, więc jest! Big Grin

Widać dyplomacja jak zwykle silna wśród starych znajomych xd
I7: Związek Saliski, I8: Hrabstwo Nowego Sohail, I9: Królestwo Naugrimów, I10: Konglomerat AAAR (Auralen-Asturia-Artois-Rzesza), I11: KKN-GM, I12: Cesarstwo Ta'in
gg: 57514667

https://i.imgur.com/XQOFDKo.png
Machnąłem kiedyś mapkę podglądową religii na tej edycji.
Problem miałem z zaznaczeniem Związku Kanaanejskiego, bo według podania jest tam osobna wiara tyle, że vohanizm zaczyna się rozprzestrzeniać.
Legenda:
Czerwony - vohanizm
Różowy - mieszanka lokalnych kultów z vohanizmem
Żółty - kult przodków
Błękitny - adronizm ortodoksyjny
Niebieski - adronizmy lokalne (mocniejsze herezje)
Granatowy - adronizmy lokalne (lżejsze herezje)
Zielony - kulty lokalne

Fajna! Dzięki. Smile

Od siebie tylko dodam, że Aetowie nie są jednorodnie vohanistyczni, więc bardziej różowy pasuje Smile
I1: Królestwo Ephyrii/Zakon św. Joneasza | I2: Communio Angelorum/Hetmanat Westurii+Królestwo Utheru | 
I3: Despotatus Antiocheae | I4: Basilea ton Angelon | I5-8: Wieki Ciemne | 
I9: Civitas Ordinium | I10: Zerruko Erresuma | I11: La Repubblika/GM/Konfederacja Kantonów Naugrimskich | I12: Basilea ton Aeton
I12: Game Master

Heliolatria jest kultem spokrewnionym z vohanizmem.

Trudno to po podaniu Varangardu stwierdzić, ale z drugiej strony nie znam się na zachodnich wiarach.

Restauracja Imperium przyniosła do praw ogłoszonych comic sansa Big Grin
I1: Kintore, I2: Arges, I3: Thanlocke, I4: Hazarlarim, I5: Karia, I6: Larraine, I7: Finsternis, I9: Samarkanda, I10: Teredon, I11: Dunthain/GM, I12: Djodoar

Próbuję nowych czcionek Big Grin
Szkoda, że nie ma Andalusado wyboru

FONTÓW!
I1: Królestwo Ephyrii/Zakon św. Joneasza | I2: Communio Angelorum/Hetmanat Westurii+Królestwo Utheru | 
I3: Despotatus Antiocheae | I4: Basilea ton Angelon | I5-8: Wieki Ciemne | 
I9: Civitas Ordinium | I10: Zerruko Erresuma | I11: La Repubblika/GM/Konfederacja Kantonów Naugrimskich | I12: Basilea ton Aeton
I12: Game Master

Powrót do: Imperium Tarcvinium

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości