Imperius XII
Religia Keitō - Wersja do druku

+- Imperius XII (http://imperius.chilioi.webd.pl)
+-- Dział: Państwa (http://imperius.chilioi.webd.pl/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Dział: Cesarstwo Tenku (http://imperius.chilioi.webd.pl/forumdisplay.php?fid=34)
+--- Wątek: Religia Keitō (/showthread.php?tid=308)



Religia Keitō - Isyrahis - 06-Dec-2018

Religia Keitō

Spoglądasz
Płonące na niebie
Spływają okręty żelazne
Suną ku ziemi
Miotają ogniem i żelazem
Bogowie z niebios
Przeszłość
Obecne nieszczęście


Wiersz huiku, data i autor nieznana


Wedle opowieści dziadków, dziadków, dziadków, dziadków... Wszyscy przybyliśmy z gwiazd. Nasi bogowie spłynęli ku ziemi w swych żelaznych okrętach na których żyło więcej osób niż obecnie istnieje. Wybrali nasz świat aby zacząć życie na nowo. Jednakże wśród bogów nastał konflikt. Konflikt który doprowadził do tego, że niebo płonęło przez długie lata, a może nawet i wieki. Nasi przodkowie obserwowali wszystko z ziemi. Bogowie odwiedzali nas w tamtych czasach, nasz lud i inne ludy. Nauczali nas i przekazywali wiedzę. Jak się później okazało robili to wbrew zakazom innych bogów. Stanęli oni w naszej obronie, jednakże ponieśli oni klęskę. Źli bogowie postanowili odebrać nam narzędzia, plany, a także nasze żony, mężów czy dzieci. Mijały kolejne wieki, a kontakt z bogami stawał się coraz bardziej mniejszy i mniejszy. Wiele plemion wyginęło bądź zwyczajnie zniknęło. Wkroczyliśmy w erę w której rzucaliśmy się sobie do gardeł aby tylko zaspokoić nasz głód, brat atakował brata, ojciec córkę, syn matkę,Jednakże wtedy pośród nas ponownie zaczęły się pojawiać niebiańskie istoty. Przekazywały nam techniki użyźniania gleby, wyrobu narzędzi, tworzenia ubrań, budowy domów. 

Jednakże tym razem bogowie nie byli tylko dobrzy albo tylko źli. Po prostu byli. Zstępowali na ziemię, podporządkowywali sobie ludy i wykorzystywali ich. Stawali się bogami pośród bogów. W obliczu tego nawet Ci którzy pomogli nam się rozwinąć i wyjść z mroków poprzedniego życia chwycili za broń. Zamiast wciąż nas wspierać i przekazywać wiedzę to ingerowali w nasze życia coraz bardziej. Wszędzie poczęły wybuchać konflikty pomiędzy bogami, czy to na dalekim zachodzie Ormuzandi Aryaman, Elandar zwany Elamem, Xotlatlauhqui, Varne, Tenudea i wielu innych zapomnianych w annałach historii czy niewartych wspominania lub zwyczajnie nieodkrytych. Szkolili oni ludy w użyciu magicznych broni rażących ogniem różnego koloru, tworzyli oni potwory z najgorszych koszmarów, górujących nad ludźmi nie tylko fizycznie ale i psychicznie oraz wiedzowo. Tak jak bogowie oni również ingerowali w życie ludu i wykorzystywali ich. Dzielili oni siebie i dzielili ludy. Niewiele pozostało miejsc które uniknęły podobnego losu. Nasze święte wyspy były chronione przez potężnych bogów, była ich dwunastka.

Nie wzięli oni udziału w konfliktach całej reszty. Nie ingerowali w nasze życia, jednakże wspierali nas oraz bronili. Przygotowywali na moment w którym nie będą dłużej mogli tego robić. Całkowicie odcięli nasz lud od ludów żyjących na stałych ziemiach. Robili to tak długo, że nawet wśród nas zaczęły powstawać historię o bogach i obcych ludach żyjących na ziemiach tak wielkich, że nie można ich ogarnąć wzrokiem. Zapomnieliśmy o wszystkim, może wyparliśmy, a może były to wpływy bogów, nasi zbawiciele zajmowali się najróżniejszymi rzeczami od pielęgnacji rośli po naukę naszych rzemieślników wytwarzania broni. Według kopii starożytnych pism podobnie postąpiło kilka miejsc na "planecie" czymkolwiek było to określenie. Ogromna wyspa za wodami na dalekim południu. Odległe, niedostępne tereny na zachodzie za obecnie znanym światem. Potężne plemiona na wschodzie. Jednakże nie dane było im żyć w błogim spokoju jak nam. Według pism wschodnie plemiona zwyczajnie zniknęły. Pojawił się ogromy obłok ognia który pochłonął ich wszystkich. Lud mieszkający na południu utracił swój dom i musiał uciekać, a lud na zachodzie zerwał kontakty ze wszystkimi i prawdopodobnie zdziczał. 

A my żyliśmy chronieni.

Bogowie byli potężnymi istotami. Przywracali oni do życia, zmieniali ludzi, podporządkowywali ich sobie, a nawet niszczyli całe kontynenty czy wyspy aby tylko zwyciężyć. Jednakże bogowie w pewnym momencie 
zaczęli ponownie znikać. Niektórzy twierdzą, że stali się oni jednymi z nas, inni, że wrócili do gwiazd. Ponownie natrafialiśmy na ludy. Inne, zmienione fizycznie oraz psychicznie, ich twarze były blade
według wielu martwe, nie potrafiliśmy z nich nic odczytać. Musieliśmy walczyć.

Dokładny transkrypt zesłany w wizji głowom przedstawicieli dwunastu bogów oraz Ten'nō uzupełniający starożytne zapiski



Odeszli
Smutek zstąpił w nasze progi
Płacz - tu
Lament - tu
Dalsza służba - tu


Wiersz huiku, data nieznana, autor Tenjin



Każdy z bogów przekazał nam również po jednym przykazaniu:
1. Izanami, bóg opieki i życia - jam poświęcił wszystko aby was ocalić. Niczego nie żałuję, także wy nie będziecie żałować kiedy będziecie musieli ocalić tych którzy żyli pod jarzmem pozostałych bogów.
2. Amaterasu, bogini władzy - tym który jest namiestnikiem bogów jest Ten'nō, Najwyższy Władca. Wszelakie objawy nieposłuszeństwa skierowane wobec niego oraz tych których wybrał są skierowane w stronę bogów.
3. Amenominakanushi, bóg wiary - wiara jest ogromna, służba bogom tylko ją wzmacnia, życie dla wiary to cel sam w sobie.
4. Hachiman, bóg wojny - obrona Świętej Wyspy jest celem nadrzędnym, każde wtargnięcie plugastwa na te ziemie jest ogromnym zaniedbaniem i obrazą samych bogów.
5. Inari, bogini zbiorów - rośliny istnieją aby was wykramić, dlatego dbajcie o nie. Dbajcie o nie gdyż to one pozwolą wam żyć w pokoju i szczęściu.
6. Jurōjin, bóg wiedzy - wszystko co spisane przetrwa, pozwoli przetrwać wam i waszym dzieciom. Nie porzucajcie wiedzy ani możliwości jej rozszerzenia.
7. Okame, bogini płodności - dbajcie o swoje potomstwo gdyż to ono jest waszą przyszłością. Przekazujcie im wszystko co sami wiecie i opiekujcie się nimi jak sobą samymi.
8. Sukunabikona, bóg medycyny - życie jest cenne, dlatego przekazuję wam jak możecie je prezerwować. Każdy kto podejmie się tego szczytnego celu zobowiąże się pomóc wszystkim.
9. Susanoo, bóg mórz - abyście się mogli bronić przed nieprzyjaciółmi musicie potrafić pływać, pomimo zakazu opuszczania wysp... Pamiętajcie jednak, że morze przyniesie wam pokarm jak i zgubę. Nie spuszczajcie wysp z oczu bez zgody nas lub Ten'nō.
10. Tenjin, bóg kultury - wasze życie nie może być smutne, musicie znać zabawę oraz samych siebie. Czy to wiersze czy spis ludności, dzięki temu będziecie funkcjonować i nie popadniecie w rozpacz jak pozostałe ludy.
11. Tsukuyomi, bóg nocy - pomimo iż mrok jest waszym wrogiem to wiedzcie, że będę zawsze czuwał. Bójcie się go jednakże nie lękajcie, wtapiajcie się w niego, atakujcie znienacka bądź uciekajcie w nim, przyjmijcie go jako swego brata.
12. Yamatotakeru , bóg rzemiosła - nauka wytwarzania narzędzi jak i broni. I to i to ocali wam życia. Korzystajcie jednak z nich z rozwagą, gdyż mogą one przynieść wam śmierć i zniszczenie tak samo jak zbawienie i wolność.

Każde z powyższych przykazań wyryte jest na ogromnych kamieniach rozsianych po wyspach. W pobliżu każdego swoje siedziby mają wyznawcy, uczniowie oraz rzemieślnicy konkretnych bóstw. Nie ma pomiędzy nimi konfliktu gdyż każdy z nich w równym stopniu bronił naszego ludu przed zniszczeniem. Współpraca jest najważniejsza, jak również harmonia oraz organizacja. Naszym celem jest służba bogom oraz ocalenie ludów, które ucierpiały przez pozostałe bóstwa.
Za pomocą żelaza, namaszczenia czy wiedzy.