Imperius XII

Pełna wersja: Magistrat ds. barbarzyńców [AUDIENCJE]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
[Obrazek: izcFlH8.jpg]

中海儀鸞殿
Pałac Wdzięcznego Ptaka nad środkowym morzem


Poselstwa z krain poza Ta'in przyjmuje kanclerz, który kieruje
listy do Dianke (滇客), osobistego sekretarza Cesarza.
Cesarze nie przyjmują posłów, chyba że zdecydują inaczej.
W obecności kanclerza nie trzeba przestrzegać ceremoniału
innego niż dworska etykieta najwspanialszej tradycji świata.
W obecności Cesarza również należy przestrzegać tradycji,
nie powstając z kolan i nie zwracając się do niego bezpośrednio,
nie mówiąc bez pozwolenia i nie milcząc, gdy cesarz chce słuchać.
Błędem jest oczekiwać, że Cesarz na wszystko odpowie.
Niech poseł wie, że Synowie Niebios mają na głowie nie tylko jego
ale cały świat.
Do jednego z prefektów miast portowych zgłasza się królewski poseł Djodoarów, niosący pieczęcie i listy polecające naczelnik Jablodnaid e Hoiwezae. Pragnie uzyskać on posłuch u Dianke jak i przekazać na jego ręce symboliczne dary [1 pkt].
[Obrazek: 9a027c3666017f74551e1b6898adfb58.png]
1201

Dary przywiezione przez cudzoziemca wzbudziły na tyle zainteresowania Yao Qinga, gubernatora Anyang, że zdecydował się on wysłać posłańców z listami do stolicy, z prośbą o dalsze instrukcje. Na okres oczekiwania przybysz o niewymawialnym mianie został ulokowany w pałacu gubernatora.

Już po niespełna dwóch tygodniach przybyła odpowiedź spisana przez Kanclerza Północy, Tama Gao. Nakazała ona dopełnienie cesarskiego zalecenia i nie zezwalała na wydanie zgody na podróż cudzoziemca do Hangzhou. Wobec prośby gubernatora zastosowano jednak rozwiązanie polubowne - do Anyangu wyruszył sam Jin Kang, lord-magister ds. barbarzyńców z upoważnieniem zezwalającym na prowadzenie rozmów z cudzoziemcem i przedstawienie ich wyniku Kanclerzowi oraz Dianke. On właśnie przyjął posła w obecności tłumaczy i kopistów.
Poseł podziękował za wstawiennictwo i udał się na rozmowy z Jinem Kangiem.
Zgodnie z ustaleniami, do Anyang przybywa statek kupiecki, a z jego pokładu służba pragnie rozładować umówione księgi. Czekają na zgodę gubernatora.
[Obrazek: flat,800x800,070,f.jpg]

Do Cesarza przybywa poseł skald Ondott Sumarlidottir w imieniu Wodza Varangów Magnusa Mądrego z darem w postaci szkatułki z monetami (wartą 1pkt.)
[Obrazek: 26526704-wooden-treasure-chest-with-gold-coins.jpg]
i przekazuje uniżenie zaproszenie na uroczystość zaślubin wodza Varangów Magnusa Mądrego i księżniczki Azarmidokht z Anszanatu Bahramidów, które odbędą się w dniu 22 1201 roku pod koniec lata.
Zaślubiny rozpoczną się wyjazdem ze stolicy Varg wraz z orszakiem złożonym z dostojników i szlachty do stolicy Anszanatu. W trakcie podróży odbędą się tradycyjne zabawy przed ślubne. Po dotarciu do stolicy Anszantu i porwaniu księżniczki odbędzie się festyn i tradycyjna gonitwa z zabawami aż do miasta Varg gdzie rozpoczną się uroczystości weselne.
Delegacje wraz z władcami i dostojnikami mogą uczestniczyć na każdym etapie uroczystości.
[Obrazek: 9a027c3666017f74551e1b6898adfb58.png]
1201
Barbarzyńca z nieznanego kraju, próbujący przybyć przez oblicze cesarskie został ujęty wkrótce po przekroczeniu granicy przez patrol straży. Ci nie wnikali nawet do którego z Synów Niebios mógłby mieć czelność zmierzać obcy i zamiast tego powlekli go do najbliższego miasteczka. Tam został pokazowo rozerwany końmi, a jego "bogate" dary zostały publicznie spalone. Oderwane kończyny zawieszono nad miejskimi bramami jako ostrzeżenie dla każdego, kto myślałby o naruszaniu miłościwych cesarskich zaleceń.

[Obrazek: RACktkqTURBXy9iYmRlNGFhMDFjN2M0NTgzZDg1O...UCzQLGAMLD]

***

Gubernator Yao Qing błyskawicznie przysłał odpowiednich ludzi, którzy podjęli dostarczone statkiem księgi i zapakowali je na wozy, które czym prędzej zostały odesłane wgłąb kraju. Gubernator poinformował także, że sprawność i zapał, jakim odznaczyli się cudzoziemcy został zauważony przez samego cesarza Teng Yuana. Z ich rozkazu statek został wypełniony złotem [10 pktów].

Naczelnik Jablodnaid e Hoiwezae podziękował za niemały zaszczyt jaki go spotkał. Korzystając z cesarskiego przyzwolenia pozostanie w mieście dalej, by badać kulturę Cesarstwa. Jeśli urzędnicy w przyszłości zezwolą na jego podróż - pod ich okiem - po cesarskich krainach, będzie wielce szczęśliwy i pozostaje do ich dyspozycji.
Do armii stacjonująca pod stolicą cesarstwa Cao przybywa Fenrir Leiknarsónn Vænìr, stryjeczny brat króla Freyra. Chce w jego imieniu rozmawiać z dowódcą armii, na temat zwinięcia oblężenia miasta, a przynajmniej spróbować układów w tej kwestii.
[Obrazek: 9a027c3666017f74551e1b6898adfb58.png]
1204

Poseł został przyjęty w obozie wojskowym przez generał Shen Jin.
Stron: 1 2 3