Imperius XII

Pełna wersja: Vela Luka: Opis i poselstwa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: NWdhj5K.png]
Vela Luka

Ustrój: Republika Kupiecka
Przywódca: Wielki Rajca Nikola Benko [1154] (Przebiegły, Skąpy. Opanowany)
Mapa: 
Pokaż treśćSpoiler:
Opis: Dubovie byli ludem, który rozciągał się na niemal całym wschodnim wybrzeżu Wielkiego Jeziora. Zakładali nadmorskie osady i trudnili się rybołówstwem. Największym i najbogatszym miastem regionu była Vela Luka, miasto, którego strategiczne ulokowanie spowodowało, że stało się hubem handlu Wielkiego Jeziora. Z czasem Dubovie byli wypychani ze swoich rodzimych ziem przez Braniborczyków i Grategończyków i masowo kierowali się w stronę bogatej i silnej Veli Luki, która rychło stała się ostatnim bastionem Dubovskiej kultury. Obecnie miasto jest największym i najbogatszym miastem regionu. Mieszkańcy Veli Luki połączyli swoją tradycyjną religię z Varangijskim kultem przodków. Najważniejszym bogiem w ich panteonie jest Vedran, zwany także praojcem, który miał zjednoczyć plemiona Dubovów i stworzyć silne i stabilne państwo. Władzę sprawują tutaj radni (rajcy) miejscy, wybierani w wyborach, w których udział biorą obywatele miasta (dorośli mężczyźni, którzy przez co najmniej pięć lat płacili podatki), następnie rada wybiera spośród siebie Wielkiego Rajcę, który przewodzi radzie i reprezentuję miasto poza granicami. Nieoficjalnie praktycznie niepodzielną władzę nad miastem od wielu lat sprawuję ród Benko, który jest najpotężniejszą i najbogatszą rodziną Veli Luki.
[Obrazek: flat,800x800,070,f.jpg]

Do Władcy przybywa poseł skald Ondott Sumarlidottir w imieniu Wodza Varangów Magnusa Mądrego i przekazuje uniżenie zaproszenie na uroczystość zaślubin wodza Varangów Magnusa Mądrego i księżniczki Azarmidokht z Anszanatu Bahramidów, które odbędą się w dniu 22 1201 roku pod koniec lata.
Zaślubiny rozpoczną się wyjazdem ze stolicy Varg wraz z orszakiem złożonym z dostojników i szlachty do stolicy Anszanatu. W trakcie podróży odbędą się tradycyjne zabawy przed ślubne. Po dotarciu do stolicy Anszantu i porwaniu księżniczki odbędzie się festyn i tradycyjna gonitwa z zabawami aż do miasta Varg gdzie rozpoczną się uroczystości weselne.
Delegacje wraz z władcami i dostojnikami mogą uczestniczyć na każdym etapie uroczystości.
1201

Wielki Rajca podziękował za zaproszenie. Nikola Benko nie przybędzie, ale zjawią się inni Rajcy.
1204

W związku z sytuacją na pograniczu Ludu Varangów i Cesarstwa Ussury w prowincji Borrehaugene, która znajduje się bezpośrednio przy Vela Luce Magnus Wódz Varangów prosi o natychmiastowe zabezpieczenie i wsparcie Wielkiego Rajcę w tych trudnych chwilach. Regimenty Vela Luki pod dowództwem Ulfrika Hiorvardssona są oczekiwane w roku 1205 połączyć się z Mściwą Watachą.
Przybywa poselstwo z Ussury i prosi o audiencję.
Przyjęto